Zakończenie Lata z Majką Jeżowską

W sobotę 27 września 2014 roku na terenie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie odbył się Festyn Rodzinny „Pożegnanie lata z Majką Jeżowską”. Piękne wrześniowe słońce sprawiło, że wokół domu kultury zgromadziło się mnóstwo rodziców z dziećmi. W programie organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. konkurencje sportowe, gry i zabawy dla dzieci, za które uczestnicy nagrodzeni zostali słodkościami wręczonymi przez maskotkę festynu – uroczego clauna. Miłym akcentem dla dzieci i rodziców był poczęstunek w formie gorących napojów oraz potraw z grilla.

Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach – zamkach oraz trampolinach, miały również możliwość przejażdżki na konikach, udostępnionych przez agroturystykę „Piękny Koń” z Klotyldzina.

Nie zabrakło oczywiście występu popularnej grupy MARGODANCE, działającej przy MGOK. Dziewczęta wystąpiły w dwóch odsłonach, nagradzane gromkimi brawami przez publiczność.

Wystąpił również margoniński zespół „Przyjaciele”, który poderwał dorosłą publiczność znanymi przebojami polskiego bigbitu i rocka. Był to ich drugi już występ na dużej scenie. W końcu po godzinnym koncercie „Przyjaciół” i dwóch bisach przed widownią pojawiła się długo wyczekiwana przez najmłodszych Majka Jeżowska.

Zaśpiewała znane przeboje, m.in.”A ja Wolę Moją Mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”. Śpiewali wszyscy, śpiewały dzieci i śpiewali dorośli.

Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Margonin Janusz Piechocki wręczył piosenkarce bukiet kwiatów, a także zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej.

 

fot. Barbara Wicher

fot. Dariusz Górka