O NAS

[av_heading heading=’O nas’ tag=’h3′ color=” style=” padding=’10’]

[av_textblock ]
[av_dropcap1]H[/av_dropcap1]

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie swą działalność rozpoczął w grudniu 2001r. Początkowo prowadził ją na bazie istniejących wcześniej kół zainteresowań działających w ramach Świetlicy Miejskiej. Stopniowo powoływano także nowe koła i sekcje. Działały tam pracownie akwarystyczna, archeologiczna, astronomiczna, ceramiczna, historyczna, kowalstwa artystycznego, muzyczna, plastyczna, małe zoo. Pierwszym dyrektorem Ośrodka Kultury został Wojciech Burzyński (2001 – 2008), który już od 1990 roku, remontował  pomieszczenia i zaczął gromadzić zbiory dotyczące historii Margonina. Dziś zbiory zgromadzone są w Izbie Muzealnej – integralnej części Ośrodka Kultury. Stopniowo zostaje także zagospodarowany teren wokół budynku – boisko do koszykówki, zadaszony zostaje taras przed budynkiem, dzięki czemu służyć może jako scena dla odbywających się tam  festynów i warsztatów.

Dzisiejsza forma działalności Miejsko – Gminnego ośrodka Kultury jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności lokalnej oraz wpisuje się w turystyczny charakter miasta Margonin.

W ofercie edukacyjnej Ośrodek Kultury proponuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami  działającymi na terenie gminy Margonin i spoza gminy. W okresie wakacyjnym jest współorganizatorem zajęć dla dzieci spędzających wakacje w mieście.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury jest organizatorem koncertów na plaży miejskiej w ramach festiwalu „ WIATRAKALIA”, który organizowany jest w od roku 2011. W tym czasie zorganizowano koncerty takich zespołów jak PERFEKT, BUDKA SUFLERA, ENEJ, BAJM, OCEANA,  LADY PANK, GOLEC uORKIESTRA, koncert gitarzystki Jennifer Batten, zlot fanów serialu LINIA ŻYCIA. Jeszcze przed zainicjowaniem festiwalu jako imprezy cyklicznej w Margonin na plaży koncertowały takie zespoły jak FEEL, ŁZY, DODA.

Poza dużymi koncertami plenerowymi, które odbywają się w sezonie letnim, w ciągu roku Ośrodek Kultury organizuje lub współorganizuje wiele mniejszych imprez lokalnych takich jak Gminne Kolędowanie, Dzień Kobiet. Kultywuje tradycję regionu Pałuckiego organizując wspólnie z Gminnymi Kołami Gospodyń Pałucki Stół Wielkanocny i Pałucki Stół Wigilijny.

Zespół pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie tworzą:

Dyrektor

Główna księgowa

Specjalista d.s kadrowych

Specjaliści d.s organizacji imprez

Pracownicy gospodarczy
[/av_textblock]