NARODOWE CZYTANIE. ALEKSANDER FREDRO W MARGONINIE.

Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 7 września w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie odbyło się czytanie utworów Aleksandra Fredro. Narodowe Czytanie to impreza ogólnopolska pod patronatem Prezydenta Bronisław Komorowskiego mająca na celu popularyzacje czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.  

W margonińskim ośrodku kultury w wykonaniu Pani Ewy Ćwirko (Kierownik ZEAZ), Pani Alicji Michalskiej (V-ce Dyrektor Zespołu Szkół), Pani Marii Nowak (Prezes UTW), Pani Marii Miler (pracownik MGOK) usłyszeć mogliśmy między innymi takie utwory jak „Paweł i Gaweł”, „Mała w kąpieli”, „Bajka o osiołku”, „Motyl”. W wykonaniu Dyrektora MGOK Pana Michała Górskiego mogliśmy usłyszeć fragmenty „Zemsty” i „Ślubów panieńskich”. Aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu Pani Patrycja Zywert wspólnie z Dyrektorem Michałem Górskim przeczytała fragment komedii pt: „Ciotunia”.

W kameralnym gronie mogliśmy się przekonać że mądrość przekazywana w utworach pisarza jest ciągle żywa. Ta literatura wyróżnia nas spośród innych narodów, warto ją czytać aby pielęgnować ważne wartości w naszym życiu.

DSC_0006DSC_0008DSC_0010DSC_0012DSC_0021DSC_0014DSC_0003