Ministerstwo wesprze IV edycję „InterFolk Margonin”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację kolejnej edycji „InterFolk Margonin”. Po kilku latach starań w Ministerstwie dostrzeżono potencjał festiwalu folklorystycznego, który odbywa się cyklicznie w Margoninie. Jego celem jest budowanie wzajemnej tolerancji, szerzenie kultury i tradycji oraz ukazanie bogactwa kulturowego innych narodów mieszkańcom północnej Wielkopolski. Organizatorzy postanowili zaoferować w tym roku nową formułę festiwalu, łącząc go ze Świętem Plonów. Tegoroczne dożynki oraz festiwal odbędą się 6 września na Stadionie „KS Leśnik” w Margoninie. Spośród zaproszonych zespołów swój udział potwierdził „Zespół Pieśni i Tańca Śląsk”. Artyści w ponad stuosobowym składzie, który obejmuje chór, balet i orkiestrę, zapewnią widowisko na najwyższym poziomie. „Śląsk” odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dając 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów. Wśród wykonawców zobaczymy także dwa zagraniczne zespoły, które swoimi występami uświetnią to barwne wydarzenie.

W obecnej rzeczywistości spowodowanej stanem epidemiologicznym w kraju, możliwe jest, że to przedsięwzięcie będzie jedynym tak dużym wydarzeniem w tym roku w Gminie Margonin.

Ośrodek Kultury pozyskał środki na organizację wydarzenia w wysokości 22 000 zł w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura ludowa i tradycyjna 2020”.

Warto wspomnieć, że jest to pierwsze dofinansowanie Ministerstwa do tego typu wydarzenia organizowanego w Gminie Margonin.