IV Pałucki Festiwal Orkiestr Dętych

W ramach IV edycji Pałuckiego Festiwalu Orkiestr Dętych w niedzielne popołudnie na rynku w Margoninie zaprezentowały się Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania. W związku ze stanem epidemii festiwal miał mocno ograniczoną formułę, która w tym roku sprowadzała się do występów koncertowych. Zabrakło tak bardzo popularnych wśród publiczności musztr paradnych jednak z uwagi na wymogi sanitarne organizatorzy nie chcieli narażać ani muzyków ani publiczności na dodatkowe ryzyko.

Festiwal otworzył burmistrz Margonina Janusz Piechocki, który powitał zarówno widzów jak i przybyłe orkiestry, które mimo trudnego czasu zgodziły się wziąć udział w festiwalu. Burmistrz podziękował także przybyłej publiczności, która jak zawsze entuzjastycznie dopinguje orkiestry. Wśród publiczności pojawił się także poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, który jak co roku wspomógł organizatorów w sprowadzeniu do Margonina orkiestr podległych resortowi spraw wewnętrznych. Występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod dowództwem komandora ppor. Karola Hinca wzbudził ogromny aplauz publiczności. Był to dopiero drugi publiczny występ orkiestry od czasu początku pandemii.

Po występie muzyków z Gdańska, scenę zajęli lotnicy Polskich Sił Powietrznych z Orkiestry Reprezentacyjnej. Pod dowództwem człowieka instytucji, mjr Pawła Joksa dali znakomity koncert muzyki rozrywkowo – patriotycznej. Na scenie towarzyszyła im dwójka solistów – Julka Mróz oraz Adam Michalak. Wśród aranżacji można było usłyszeć melodie z musicalu Piloci, utwory Ennio Morricone Moment for Morricone, Freddie Mercury Love of my life, Elton John The Lion King czy Frank Sinatra Hits International.

fot. B. Wicher