Gminne Kolędowanie – Margonin 2015

Gminne Kolędowanie w Margoninie – 6 stycznia 2015 roku

 

W Święto Trzech Króli w margonińskim kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha odbyło się Gminne Kolędowanie. Stało się to już tradycją, że co roku mieszkańcy naszej gminy spotykają się, aby w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze wspólnie pokolędować.

Po mszy świętej, poprowadzonej przez księdza proboszcza Piotra Tila, w koncercie kolęd udział wzięły: margoniński chór „Cantata”, chór „Schola” przy Szkole Podstawowej w Margoninie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zespół Szkół w Margoninie, Przedszkole Samorządowe w Margoninie, Urząd Miasta i Gminy Margonin oraz Radni, a także Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie wraz ze swoimi uczniami – Marta Simińska (piano), Martyna Cieślik (skrzypce), Franciszek Chraplak (piano).

Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem śpiewali piękne kolędy i pastorałki. Zgromadzeni licznie słuchacze gromkimi brawami nagradzali wszystkich wykonawców, sami również włączając się do śpiewu.

Organizatorem Gminnego Kolędowania był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie, opiekę nad całością imprezy powierzając Tomaszowi Maliszewskiemu – dyrygentowi chóru Cantata, a patronat sprawowali Burmistrz Janusz Piechocki oraz ks.proboszcz Piotr Til.

 

fot. Barbara Wicher