Dzień Dziecka w Margoninie

DZIEŃ DZIECKA W MARGONINIE

 

W niedzielę 31 maja 2015 roku z okazji Dnia Dziecka odbył się festyn, zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie. Impreza połączona była z oficjalnym zakończeniem roku dydaktycznego 2014/2015. 

Uczestnicy warsztatów i zajęć, prowadzonych przez instruktorów z MGOK zaprezentowali swoje umiejętności. Podczas koncertu można było usłyszeć młodych instrumentalistów, wokalistki, a także podziwiać tancerki z grupy MARGODANCE. Występom towarzyszyła wystawa prac ceramicznych, plastycznych i modelarskich. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zwiedzanie stoisk, a tam atrakcji było co niemiara! Festyn odwiedziły koniki z pobliskiego Klotyldzina, do których z każdą chwilą ustawiała się coraz większa kolejka chętnych na przejażdżkę. Były także dmuchane zamki – zjeżdżalnie, ciuchcia, trampoliny, zabawki, a także przeróżne pyszności, m.in. popcorn, nachos, wata cukrowa, lody, gofry i wiele innych.

Następnie organizatorzy zaprosili młodych uczestników festynu do konkurencji sportowych, w których można było otrzymać nagrody rzeczowe, a także kupony oraz bilety wstępu na wszystkie atrakcje festynu. Dzieci tłumnie uczestniczyły w zabawie, rywalizując o laur pierwszeństwa w takich konkurencjach jak m.in.: skoki na jednej nodze, bieg z woreczkiem na głowie, rzut ringiem do celu, bieg z szarfą, skoki w workach, choć zdecydowanie najwięcej emocji i śmiechu wzbudził bieg z jajkiem na łyżce. Zabawa trwała długo, a wyłonieni w rywalizacji zwycięzcy otrzymali sympatyczne nagrody.

Festyn zgromadził wielu młodszych i starszych uczestników, a słoneczna pogoda zachęcała do spędzenia czasu na terenie wokół ośrodka kultury. Był to z pewnością piękny i radosny Dzień Dziecka!

fot. Barbara Wicher