DOŻYNKI 2015 W MARGONINIE

Tym razem Dożynki Gminne w Margoninie były bardzo nietypowe, a to za sprawą turnieju pn. „Wymiatacze”, w którym wzięli udział przedstawiciele miasta i gminy Margonin.
Dożynki rozpoczęły się 30 sierpnia o godz. 14:00 mszą św. polową na Stadionie Miejskim, a następnie tuż po godzinie 15:00 odbyła się część oficjalna Święta Plonów – obrzęd dożynkowy, uświetniony występami Szamocińskiej Orkiestry Dętej, chórów Cantata i UTW Margonin oraz instruktorów i podopiecznych MGOK.
Następnie rozpoczął się turniej, prowadzony przez znanego prezentera telewizyjnego – Pawła „Konja” Konnaka. „ Wymiatacze” to wersja hitu telewizyjnego. W tym turnieju rywalizowało ze sobą sześć drużyn, złożonych z mieszkańców naszej gminy. Zawodnicy mieli do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód, który dostarczył mnóstwo zabawy i śmiechu, zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących zawodników. Konkurencje, w których musieli wykazać się Margoninianie to, m.in. ściana wspinaczkowa, podniebne rowery, żywy walec, skakanka gigant czy podniebne szczudła. W przerwach turnieju można było podziwiać akrobacje na rowerze w wykonaniu Marcina Bugajewskiego – Mistrza Europy i V-ce Mistrza Świata. O dobrą muzykę podczas zabawy zadbał Dj Balu.
Po ekscytującej rywalizacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – wszystkim uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a laur pierwszeństwa przypadł tym razem sołectwu Kowalewo. Po uroczystości nadszedł czas na biesiadowanie – na początek do tańca zagrzał wszystkich rodzimy margoniński zespół „Przyjaciele”, a następnie zabawę poprowadził Dj SkyndY.
Podczas dożynek tradycyjnie można było odwiedzić przeróżne stoiska z tradycyjnymi wyrobami, gastronomiczne, z zabawkami, atrakcje dla dzieci (karuzela, zamki – zjeżdżalnie, trampoliny, itp.).
Odbyła się również loteria KS Leśnik.

fot. Dariusz Górka