Bezpieczeństwo

Air Show Margonin jest imprezą masową, o bezpieczeństwo widzów dbać będzie kilkudziesięciu pracowników ochrony i służb informacyjnych, załogi karetek pogotowia, Straż Pożarna, na wodzie kilka załóg ratowników WOPRu, w pełnej gotowości będą płetwonurkowie. Ponadto na terenie wokół imprezy znajdować się będą duże siły jednostek Policji.

Strefa pokazów ma długość 1 kilometra i szerokość 400 metrów i została wyznaczona w taki sposób, aby możliwość oglądania pokazów miały osoby na stadionie w Margoninie. Strefa zlokalizowana jest nad wodami jeziora margonińskiego, w związku z czym statki powietrzne nie będą przelatywały nad widownią.

Ze względów bezpieczeństwa nie będzie można korzystać ze sprzętu pływającego, pomostów rybackich i z WakePark Margonin. Uprawnionymi do poruszania się po jeziorze będą służby ratownicze. Nie będzie można również korzystać z plaży nad jeziorem.

Organizatorzy również informują, że w tym dniu wystąpią utrudnienia w dostępie do niektórych miejsc, obiektów na terenie Margonina. Zamknięte zostaną: wyciąg nart wodnych, teren plaży, pomost widokowy, dojazd do nart wodnych, dojazd do plaży oraz polana naprzeciwko starej stajni. Tereny te zostaną zamknięte z powodów bezpieczeństwa i przekazane do dyspozycji służb obsługo ruchu lotniczego.

 

Informujemy także, że 3 maja od godz. 10:00 do 21:00 czasu lokalnego zamknięta zostanie przestrzeń powietrzna nad Margoninem.

W związku z powyższym przypominamy wszystkim że istnieje bezwzględny zakaz używania jakiegokolwiek sprzętu poruszającego się w przestrzeni powietrznej – w szczególności zabronione jest korzystanie z dronów i innych podobnych urządzeń. W przestrzeni powietrznej mogą poruszać się wyłącznie samoloty uczestników pokazów i służby ratunkowe.

DECYZJA – ZGODA NA PRZEPROWADZENIE POKAZU LOTNICZEGO