100-lecie bitwy o Radwanki

Tegoroczne obchody godnie upamiętniły 100. rocznicę jednych z najważniejszych bitew Powstania Wielkopolskiego na froncie północnym.
Dziękujemy Orkiestrze Wojskowej z Bydgoszczy, która zadbała o oprawę muzyczną oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej z Poznania za salwę, wartę honorową i odczytanie Apelu Pamięci, który pozostanie w historii Radwanek i całej Gminy Margonin na zawsze. Dziękujemy Posłowi na Sejm Tomaszowi Ławniczakowi, który wygłaszając krótki wykład przybliżył historię starć na północny Wielkopolski licznie zebranym gościom i mieszkańcom. Wspaniała inscenizacja przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Radwankach uświetniła całe wydarzenie. To ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość wielu osób i instytucji.

Dziękujemy Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych, nauczycielom i uczniom ze Szkół Podstawowych z Gminy Margonin, KGW Radwanki i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i tym, którzy przyczynili się do realizacji obchodów 100. Rocznicy walk o Radwanki. Słowa uznania kierujemy w stronę delegacji wieńcowych i pocztów sztandarowych.

Nade wszystko dziękujemy licznie zgromadzonym mieszkańcom i zaproszonym gościom. Wasza obecność sprawiła, że warto ponosić trud i starać się tworzyć kulturę na najwyższym poziomie.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia, o których lada moment Państwo usłyszycie????