Naval – spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem i byłym operatorem jednostki wojskowej GROM. Nasz gość będzie opowiadał o swojej historii z elitarnym oddziałem i przybliży słuchaczom szczegóły swoich misji w niebezpiecznych rejonach globu. Dla tych, którzy którzy interesują się militariami, oddziałem GROM i samą postacią Navala to obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

Przez 14 lat prawie nikt z moich bliskich nie wiedział, że jestem operatorem GROMu. Połowę tego czasu spędziłem na misjach zagranicznych biorąc udział w akcjach bojowych. Odznaczano mnie wielokrotnie, w tym: Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego dla wybitnie zasłużonych w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Zapracowałem także na Złotą Odznakę GROMu, która dla żołnierzy GROM jest najwyższym zaszczytem.  W 2012 roku mogliście usłyszeć o mnie, gdy do sklepów trafiła gra komputerowa Medal of Honor: Warfighter – to ja byłem jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROMowca, w którą może wcielić się gracz.

Od niecałego roku jestem na bardzo aktywnej emeryturze, gdzie próbuję swoich sił na rynku cywilnym. Organizuję wyprawy np. w Himalaje, prowadzę szkolenia, doradzam w sprawach bezpieczeństwa, postanowiłem też napisać książkę. 
Chcę się z Wami podzielić moim doświadczeniem, wiedzą z obronności, reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, survivalu i… patriotyzmu. Mam na imię Paweł, ale wszyscy znają mnie, jako 
Navala.

źródło: https://naval-polska.weebly.com/o-navalu.htm