Musicale w wieczornej scenerii

Kolejny koncert odbył się na pomoście na Jeziorze Margonińskim. Dwa tygodnie temu zagrała Sądecka Orkiestra Kameralna. Teraz w podwójnym koncercie gośćmi byli Jacek Szwaj oraz Wind Cameral Orchestra pod batutą Pawła Joksa.

Jacek Szwaj niejednokrotnie występował na margonińskiej scenie, zarówno podczas koncertów kolęd, jak i jednego z koncertów online emitowanych na kanałach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie. W sobotę zaprezentował utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry oraz muzykę bajkową i polskie klasyki.

Po artyście na scenę wkroczyli muzycy Wind Cameral Orchestra. Dyrygent orkiestry, Major Paweł Joks, na co dzień jest dyrygentem znamienitej Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, która nieraz zaszczyciła swą obecnością edycje Pałuckiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Tym razem, już w orkiestrze „cywilnej” swoją energią zarażał publiczność, a formacja zagrała znane przeboje musicalowe m. in. Romeo i Julia, Upiór w Operze czy Grease. Dyrygent poprzez narrację budował odpowiedni nastrój wśród widzów, a po wspaniałym występie Wind Cameral Orchestra otrzymała owacje na stojąco.

Mimo, że pogoda mogła nie zachęcać do wyjścia z domu, to jednak liczba gości pokazała że było warto. Tym koncertem zakończył się sierpniowy cykl wydarzeń kulturalnych w Margoninie. Kolejnym będą Dożynki Archidiecezjalno-Powiatowo-Gminne, które odbędą się 6 września na Stadionie Miejskim w Margoninie.