Koncert na Dzień Kobiet

W  liryczno – sentymentalną podróż porwali nas artyści zespołu YanTa podczas koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet w Margoninie. Organizatorem koncertu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a koncert odbył się w gościnnej restauracji Komfort. W pięknej sali restauracyjnej był odpowiedni klimat do wysłuchania utworów m.in. Wojciecha Młynarskiego, zaaranżowanych przez akordeonistę YanTa Leszka Kołodziejskiego w wykonaniu Zuzanny Łochowicz, Joanny Zwierzykowskiej i Doroty Łochowicz. Instrumentaliści z orkiestry YanTa to górna półka polskiej sceny muzycznej, na którą składają się wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi, a także wybitni przedstawiciele najlepszych orkiestr w Polsce. Nietypowe brzmienie zespołu zapewniał Konrad Rogiński, czarując dźwiękami instrumentów ze swojej niezwykłej kolekcji. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy takie utwory jak: Tango „Jalousie”, Suita z muzyką ze starych polskich seriali, a także kompozycje Michała Zaborskiego (m.in. Atom String Quartet) i Konrada Rogińskiego.

Artyzm i kunszt wykonania koncertu wywoływał emocje wielu słuchaczy, którzy głośnymi brawami nagradzali wykonawców, a na koniec podziękowali muzykom na stojąco za niezwykłe widowisko muzyczne.

Koncert zgromadził ok. 250 osób, głównie Pań, które otrzymały kwiaty od Burmistrza oraz Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta i Gminy Margonin.

Orkiestra YanTa wystąpiła w składzie:
gościnnie:

Zuzanna Łochowicz – wokal
Joanna Zwierzykowska – wokal
Dorota Łochowicz – wokal

soliści:

Michał Drewnowski – fortepian
Leszek Kołodziejski – akordeon
Konrad Rogiński – instrumenty różne

smyczki:

Natalia Rogińska – skrzypce
Emilia Zawisza – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Arkadiusz Dobrowolski – wiolonczela
Kamil Pełka – kontrabas