Interfolk Margonin – zdjęcia

Europa w  Margoninie

W ostatni weekend Margonin był wyjątkowo barwny. Do miasta przybyły zespoły z Europy, a jeden nawet z pogranicza Azji, gdzie z dumą zaprezentowały swoje stroje i tańce ludowe. Pierwszego dnia, 8 lipca, wystąpił zespół Flagdancegroup „SYMBOLICA” z Belgii, którego taniec z flagami mieszał tradycję z nowoczesną muzyką. Zaraz po nim wystąpili barwni członkowie Zespołu Tanecznego „GEVI & Lausa Lust” z Estonii. Swoje umiejętności akrobatyczne pokazali następnie tancerze z Akademickiego Zespołu Tanecznego „SONECHKO”, jednej z najlepszych ukraińskich grup tanecznych. Pierwszy dzień imprezy zwieńczył występ zaprzyjaźnionego z Margoninem Zespołu Pieśni i Tańca „Łany”.

Drugiego dnia imprezy, 9 lipca, gdzie mogliśmy zobaczyć nutę orientu w występie grupy „Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi”, zespołu z liceum znajdującego się w Turcji, który żeby dotrzeć do Margonina musiał przejechać prawie 3 500 km! Zaraz po nich, przy akompaniamencie swojej orkiestry wystąpił Zespół Folklorystyczny „MECSEK” z Węgier. Także w niedzielę występ zespołu „SONECHKO” bawił gości przez godzinę! Na zwieńczenie Margonińskiego Festiwalu „InterFolk” 2017 po raz kolejny zatańczył Zespół „Łany”.

Festiwal przyciągnął ponad 1000 widzów i okazał się spektakularnym sukcesem. Bez wątpienia najlepszym występem popisał się zespół „SONECHKO”, który zaraz z Margonina wyjechał na pokaz do Włoch, a następnie do odległej Japonii. Tak barwnie i muzycznie jeszcze nie było na Margonińskim rynku, a to dopiero początek! Już w ten piątek zapraszamy na Wielką Galę Disco Polo, która odbędzie się na Margonińskiej plaży 14 i 15 lipca.

« z 6 »
« z 4 »

fot. B. Wicher