Dzień Kobiet 2015 w Margoninie.

 

W niedzielę 8 marca 2015 roku z okazji Dnia Kobiet  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie przygotował uroczysty koncert. Tegoroczny program był bardzo bogaty artystycznie. Koncert odbywał się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Margoninie i zgromadził około 300 widzów, głównie przedstawicielki płci pięknej. W pierwszej części wydarzenia wystąpili podopieczni i instruktorzy z MGOK, wykonując muzyczne standardy, związane tematycznie z Kobietą. I tak publiczność mogła usłyszeć między innymi: „Być kobietą, być kobietą”, „Babę zesłał Bóg”, „Gdzie ci mężczyźni” oraz wiele innych utworów, zaśpiewanych przez Zuzannę Łochowicz, Joannę Zwierzykowską i Dorotę Łochowicz przy udziale muzyków związanych na co dzień z margonińskim ośrodkiem kultury.

Najmłodsze dziewczynki z zespołu wokalnego działającego przy MGOK zaśpiewały utwór Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”, wywołując prawdziwą burzę oklasków.  Koncert obfitował również w układy taneczne zaprezentowane przez grupę młodszą i starszą margonińskiej sekcji tanecznej „MARGODANCE”.

W drugiej części publiczność wysłuchała koncertu chórzystów z Teatru Wielkiego z Łodzi pod kierunkiem prof. Waldemara Sutryka, którzy w kunsztowny sposób zabrali wszystkich w podróż po znanych przebojach szwedzkiego zespołu „Abba”. Nie zabrakło także pięknych utworów Geshwina czy Bernsteina, a artyzm wykonania wywoływał emocje wielu słuchaczy, którzy głośnymi brawami nagradzali wykonawców.

Nad całym przygotowaniem i konferansjerką czuwała dyrektor MGOK – Natalia Rogińska.

Miłą niespodzianką dla przybyłych Pań były kwiaty, które wręczał Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady oraz Dyrektorem Zespołu Szkół w Margoninie.

fot. Leszek Grabowski/MGOK